PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719365}
7,5 508
ocen
7,5 10 1 508

The Frame
powrót do forum filmu The Frame

Długo myślałem i cofałem film na koniec ale wraz wielu rzeczy nie czaje. Zostawiam film do obejrzenia jeszcze raz. Może ktoś ma jakieś swoje rozkminy?

ocenił(a) film na 8
serruh

**SPOILERY** - wątek nieoznaczony spoilerem, to ostrzegam

Raczej mało rozumiem ten film, ale podejrzewam że dla obu postaci zbiegało się do wyjaśnienia pewnych rzeczy z ich życia - matka w szpitalu po postrzale Alexa, Alex pojawia się w świecie Samanty po odpaleniu gry na skrzypcach, które ewidentnie były symbolem złych wspomnień z dzieciństwa, zostały mu przekazane przez tego gościa ze szpitala, który przecież jego ojcem nie był, ale Alex się ich wzbraniał. Ciemność z jego życia zniknęła dopiero kiedy zaczął na nich grać.

Może był napędzany całe życie nienawiścią, albo odrzuceniem i dlatego jego życie nie było w jego rękach. Poznał potem Samantę i ona faktycznie postanowiła o niego walczyć mimo jej własnych problemów i też na tym ucierpiała, jednak pomogła mu przezwyciężyć jego słabość i postanowił pozbyć się cieniów przeszłości grając na skrzypcach. Znika z jego życia smoła, która je oblepiała i może się spotkać z Samantą.

Ona odrzuca przeszłość, która ją skrzywdziła - matkę, która źle ją traktowała, ale nadal miała na nią wpływ wybierając wsparcie Alexa, a on zaakceptował to co go gniotło finalnie spotykając się w miarę bezpiecznej sytuacji.

Nie miałem takiej rozkminy, wpadłem na nią podczas pisania, zabawne jak to sama przychodzi taka myśl.

ocenił(a) film na 8
serruh

Ciekawe do kogo krzyczał że go zostawił

Bambusss

Mam wrażenie, że do Boga:) W ogóle odczułem, że film porusza ważne, wręcz fundamentalne kwestie dotyczące ludzkości, w tym przede wszystkim zagadnienie przeznaczenia. Myślę, że autor chciał przedstawić bezsens naszego życia, jeśli byłoby z góry zapisane w jakimś scenariuszu (czyli chociażby te dwa seriale symbolizujące to w filmie). Była zresztą bardzo ciekawa scena, gdy główny bohater dotarł do "swojego" scenariusza i czytał to, co się za chwilę wydarzy, a wcześniej, gdy scenarzystką została główna bohaterka. Myślę sobie, że również wiele innych kwestii pasowałoby mi pod tematykę Boga i przeznaczenia w tym filmie. Może to nie do końca popularne spojrzenie, ale tak ja to odebrałem;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones