PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874687}

Biedne istoty

Poor Things
7,6 66 156
ocen
7,6 10 1 66156
7,5 57
ocen krytyków
Biedne istoty
powrót do forum filmu Biedne istoty

Po tym filmie nigdy więcej nie ośmielicie się tego o niej powiedzieć. Świadomie stwierdzam, że to jedna z najlepszych kreacji jakie kiedykolwiek widziałem. Mimika, ruchy, emocje - myślę, że tylko kilka aktorek na świecie zagrało by tą trudną rolę tak dobrze. Wiem, że Oscary rzadko kiedy coś znaczą i na stan obecny większe szanse, że go nie wygra, ale jeśli nastałby cud to byłby to chyba najbardziej zasłużony rycerzyk w kategorii aktorskiej od czasu... Hopkinsa za "The Father". Wybitna aktorka!

Weronka90

Wśród księży są pedofile, tak samo jak wśród artystów, aktorów i w każdym zawodzie są pedofile, ale lewactwo nagłaśnia tylko afery wśród księży.

Kilka miesięcy temu jakaś rura oskarżyła księdza bezpodstawnie o pedofilie i ten ksiądz jeśli dobrze pamiętam targnął się na życie. 

A w Szczecinie syn posłanki z Platformy Obywatelskiej także targnął się na życie, a Platforma chroniła tego pedofila ze swoich struktur i oskarżali niesłusznie Radio Szczecin. 

Melih_11

Pislandia wyprała ci mózg całkowicie na nogi za późno trzeba się na głowę leczyć

Weronka90

Dochody budżetowe - rządy PO-PSL
Od 2008 r (253,5 mld zł) do 2015 (289,1 mld zł) przez dwie kadencje budżet Polski wzrósł o 35,6 mld zł czyli o 14%

Gdy rządy rozpoczął PiS budżet państwa wzrósł z 289,1 mld zł do 594,6 mld zł. Przez dwie kadencje PiS-u budżet wzrósł o 305,5 mld zł czyli o 105%

Luka vatowska 2015 r. Platforma Obywatelska - 24,3%
Luka vatowska 2021 r. - 4,3% i 2022 r. - 4,9% Prawo i Sprawiedliwość

Bezrobocie
2013 luty - 14,4% Platforma Obywatelska
2023 lipiec - 5% Prawo i Sprawiedliwość

Płaca minimalna brutto
2015 r. - Platforma - 1750 zł
2023 r. - Prawo i Sprawiedliwość - 3600 zł i podwyżka PiS-u na 2024 rok 1 połowa 4242 zł i 2 połowa 4300 zł

Wydatki na obronność i liczba żołnierzy
2015 r. - 37,50 mld zł liczba żołnierzy 97 tys.
2023 r. - 137,18 mld liczba żołnierzy 193,5 tys. stan na listopad

Wydatki na służbę zdrowia
2015 Platforma Obywatelska 77 mld zł
2023 Prawo i Sprawiedliwość 165 mld i zaplanowano na 2024 r ponad 190 mld zł

Zysk netto Orlen S.A.
2008-2015 Platforma 2.9 mld zł
2016-2023 Prawo i Sprawiedliwość 98 mld zł

Ja zwracam uwagę m.in. na liczby i te mówią że zdecydowanie lepszą partią jest PiS. Z główką u mnie OK, ale obawiam się o Twoją główkę. Co sprawia, że popierasz tych nieudaczników?


Gdy rządził PiS pomimo covidu, wojny na Ukrainie, wysokiej inflacji, pomimo tego, że nie wypłacono Polsce pieniędzy z KPO Prawo i Sprawiedliwość nie zawiesił wypłaty 500+ zwiększył ją na 800+, nie zawiesił 13 i 14 emerytury, by ulżyć Polakom obniżyli VAT na żywność, gaz i nawozy do 0%, prąd i ciepło do 5%, a paliwo na 8%
Bardzo wzrosła energia, ale PiS zamroził ceny za gaz i prąd na poziomie cen sprzed wojny i państwo pokrywało różnicę. Był dodatek do węgla 3 tys.zł. PiS podniósł kwotę wolną od podatku z 3091 zł do 30 tys zł, a Platforma głosowała PRZECIW. PiS wprowadził kredyt 2% na pierwsze mieszkanie.

Teraz żeby wygrać wybory Partia Oszustów obiecała kwotę wolną od podatku do 60 tys ale w tym i następnym roku nie planują tego wprowadzić. Obiecali babciowe 1500zł, dopłaty do czynszu 600zł, akademik za złotówkę, dobrowolny ZUS, wakacje kredytowe, paliwo za 5,19 zł, kredyt 0% ale nic z tych rzeczy nie zrealizowali i jeszcze zlikwidowali pisowski kredyt 2% ale jest tabletka dzień po.

Od 1 kwietnia podnoszą VAT na żywność o 5%, a od 1 lipca zabierają dopłaty do gazu i prądu. Inflacja za marzec wynosi 1,9% dzięki polityce NBP i Adamowi Glapińskiemu. Gdyby sytuacja się utrzymała to niedługo mogli byśmy się spodziewać obniżki stóp procentowych z 5,75% na niższą. Raty kredytów by spadły. Ale po tym jak podniosą VAT 5% i będzie podwyżka na energię (o 50%?) możecie zapomnieć o niższych ratach bo inflacja pójdzie w górę do 7%
Tusk mówił żeby nie brać udziału w referendum że nie zgodzi się na przymusową relokację nielegalnych migrantów i co? W Parlamencie Europejskim już zgodził się na migrantów lub kara 20 tys euro od sztuki. Dla porównania na polskie dzieci 800+ × 12 miesięcy = 9.6 tys zł / 2 tys euro.

Więc pytanie kto z nas ma sprany mózg?

Melih_11

pisiaki umią dawać tylko w łapę pedovilom i powinni wszyscy zdechnąć razem z wyborcami bo inteligentni ludzie na złodziei i pedofilów nie głosują

Melih_11

PiS to złodzieje i umieją tylko kraść i dawać miliony Rydzykowi który jest nikim

Weronka90

Gdybyś mogła dokładnie sprecyzować co konkretnie ukradli.

Bo złodziejstwo było do 2015 roku gdzie luka vat wynosiła 27% w 2013 roku i 24,3% w 2015 roku ostatnim kiedy rządziła Platforma. 
W 2021 luka vat zmalała do 4,3% a więc za rządów PiS-u.


Kilka przykładów na niegodziwe czyny polityków Platformy. 

Karpiński przyjął 5 milionów zł łapówki i trafił do aresztu. Z celi trafił prosto do Brukseli.  Został europosłem!
Nowak został zatrzymany za łapówki w Polsce i na Ukrainie 
Tomasz Grodzki już ponad 900 dni chowa się za immunitetem za przyjmowanie pieniędzy od rodzin pacjentów za leczenie bliskich, pomimo ponad 100 świadków.
Podpułkownik Sienkiewicz, gdy prezesem Orlenu był Jacek Krawiec zarobił prawie 13 milionów zł.  Umowa zawarta z Orlenem dotyczyła sporządzenia analiz i serwisów informacyjnych - miesięcznie zarabiał ok. 50 tys. zł netto plus dodatki.
Roman Giertych z innymi ludźmi wyprowadził 92 miliony zł z firmy w której pracował.

Poproszę o kilka twoich przykładów.

Melih_11

A dwaj przestępcy z Pisy Kamiński i ten drugi blaszen dalej na wolności bo kufas prezydent ich ułaskawił jak wszystkich pedofilów w czarnych sukienkach mdmy CH*uja nie prezydenta długi w Polsce na kilkaset bilionów wspieranie pedofilów i nic nie robienie w Polsce

Melih_11

Jakby kaczka kazała zabijać dzieci też byście bezmyślni debile to robiły bo PiS tak każe kaczka i jego nacpana banda w imię miłości ? Jestem w szoku że jeszcze tacy żyją którzy by dałi się spalić na stosie za je****** pIsiaków

Weronka90

Faktem jednak jest że to Koalicja 13 grudnia chce zabijać dzieci i to wy "byście bezmyślni debile to robiły" a nie Kaczuszka. Prezes nie ma takich głupich pomysłów.

Melih_11

Tabletka dzień po aborcja eutanazja jest legalna w USA i nie tylko i nikt z tego afery nie Tobi i tak powinno być w Polsce od wieków bo może ja mać Ca i mam prawo robić z nią co chce alleluja i do przodu a 800+ i baby dalej mordują dzieci

ocenił(a) film na 9
kryst007

Emma jest świetna i fantastycznie zagrała w tym filmie. Niemniej paradoksalnie tego typu rola WG MNIE nie jest czymś a ż tak trudnym, jak się większości ludzi wydaje. Najtrudniejsze filmowe zadanie aktorskie, jakie znam, to rola Hopkinsa jako Stevensa. Zagraj tak, by było widać, co czujesz, nie pokazując żadnych emocji. Czapki z głów. Geniusz.

ocenił(a) film na 9
cvana

O tak! Uwielbiam "Okruchy dnia". Jeden z moich ulubionych filmów, a powiedzieć że Hopkins tam wypadł absolutnie perfekcyjnie to jak nic powiedzieć. Uwielbiam szczególnie scenę, gdy ukrywa przed Emmą Thompson tytuł czytanej książki. Ta gra oczami mówi więcej niż tysiąc słów. <3

ocenił(a) film na 9
kryst007

Ta scena jest niesamowita, napięcie sięga zenitu. Ale są tam też inne - podczas umierania ojca albo w pubie, kiedy Stevens zachowuje pozorny spokój, a my i tak wiemy, co się w nim dzieje.

ocenił(a) film na 3
kryst007

bez przesady, pełno kobiet umiałoby to grać

ocenił(a) film na 7
kryst007

Nigdy nie spotkałem się z opinią że to przeciętna aktorka.

kryst007

Wybitne aktorstwo w filmie gdzie co 5 sekund jest cięcie xD dobre

kryst007

Ale kto w ogóle uważał Emmę za przeciętną aktorkę?

kryst007

Dziwi mnie fakt, że jest uważana za genialna aktorkę i brana pod uwagę w tak ważnych pozycjach filmowych, kiedy ma problemy z wymową. W każdym filmie słychać jak sepleni.

kryst007

Pomimo, że film już głośnym się stał, to raczej go nie obejrzę. Czytając opisy i wreszcie patrząc na zwiastun, widzę pacjętkę Frankensteina i prawnika pedofila, a to kompletnie nie mój klimat, więc póki co, zdania na temat aktorki nie zmienię. Emma Stone to przereklamowany aktorski średniak. Jej nazwisko, choć tak rozpoznawalne, od zawsze kojarzy mi się ze słabą komedią romantyczną, która nie jest ani romantyczna, ani zabawna, więc wszelkie z nią filmy staram się poprostu omijać. Niby to hollywoodzka gwiazda, ale nie dość, że ma wadę wymowy, to w dodatku mówi szybko i niewyraźnie.. Ale bardzo możliwe, że pani Emma dostanie Oscara za tą rolę, bo dziś to nieistotne, że film jest chorą i niesmaczną, męską fantazją, jak i to, że aktorka jak i produkcja są przereklamowane, bo w dzisiejszym świecie nie trzeba już mieć talentu aktorskiego, wystarczy wziąć udział w poprawnym politycznie filmie i sukces gwarantowany!

ocenił(a) film na 9
Dominiqueboy

Uwielbiam ego takich ludzi. Nie widziałem, alem się wypowiem.

kryst007

Akademia Filmowa też zapewne w całości nie widziała, ale film jest poprawny politycznie i wystarczy. A twoja Emma, to już za sam opis dostała nominację do Oscara.. cyt. fragment opisu, "Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność." - typowy bullshit dla liberalnej inteligencji i obrońców pokrzywdzonych, a ja rzeczywiście nie muszę tego czegoś oglądać, tylko dlatego, że jest to coś na językach, bo jest teraz modne, poza tym brzydzę się pedofilią. I owszem, wypowiedziałem się pod twoim komentarzem, ale przecież to ty do mnie zaapelowałeś, więc łaskawie odpowiedziałem na twój apel.. Ciężko ci dogodzić towarzyszu/towarzyszko/osobo ;D

ocenił(a) film na 9
Dominiqueboy

Jak do ściany. Nie chcesz, nie oglądaj, ale nie rób z siebie wielkiego eksperta i nie wypowiadaj się na temat roli, której jak sam przyznałeś w swej bucie nie ogladałeś. Samo przeczytanie opisu nie wystarczy dla wyrobienia obiektywnej opinii. Żyj w tej swojej bańce i nie zaśmiecaj wątków swymi "racjami".

kryst007

Nie próbuj ze mnie robić Trolla kolego, bo tak naprawdę, to twoje Ego sprawiło, że zamieściłeś to co zamieściłeś. To Twoje Ego nie zgadza się z opinią reszty ludzi, bo w sumie co cię to interasuje, że Emma jest uważana za słabą aktorkę, skoro ty w nią wierzysz? To tylko ciebie dupa boli, i tylko ty, nie zgadzasz się z opinią innych. I kto tu zaśmieca wątki? To przecież twój wpis na forum rozpoczął tą śmieszną debatę. Ale zastanówmy się o czym ty wogóle napisałeś.. Ty twierdzisz, że ten jeden film, powinien zmienić moje zdanie, co do jej osoby? Jedna dobra rola nie może zmienić mojego zdania, skoro gwiazda naklepała całe mnóstwo słabych filmów. I nie gniewaj się na mnie, to tylko moja nieobiektywna opinia ;)

ocenił(a) film na 9
Dominiqueboy

Naprawdę nie potrzebujesz do tego mojej pomocy by wyjść na trolla. Serio, myślisz że wielu potraktuje poważnie to że wypowiadasz się na temat roli, której nie widziałeś? Co do komentarzy powyżej? Cóż. Taki jest dzisiaj Filmweb. Od pewnych kretyńskich wpisów człowiek się nie odpędzi.

ocenił(a) film na 8
kryst007

Dafoe też już dawno powinien dostać Oscara.

ocenił(a) film na 9
dzenero

O tak. Fakt, że Will Smith dostał za typowo klasyczną rolę pod akademię, a Dafoe nie świadczy nienajlepiej o poziomie Akademii ;)

kryst007

"Apel do ludzi", omg jakie to słabe. Każdy ma swoje zdanie na jej temat, więc przestań pieprzyć głupoty.

kryst007

Racja, rola istoty stworzonej przez tego niby-Frankensteina to jej rola życia. :)

kryst007

Dużo hałasu o nic. Emma Stone jak zawsze świetna i tyle w temacie. Dla mnie ten film jest o niczym - z wątpliwym infantylnym jakimś tam przesłaniem, któreż to przesłanie już dawno temu było zajeżdżone przez innych twórców, Bardzo bardzo wtórne. I nudne. IMHO

kryst007

PS. Mimika, ruchy, emocje? Obejrzyj Birdmana, kolego. Dla przykładu. Tam to dopiero ruchy, mimika i emocje. I Emma Stone.

ocenił(a) film na 9
galders

Widziałem Birdmana. Również fantastyczna rola i wtedy już zasługiwała na Oscara. Jak dla mnie bardziej niż Arquette. Myślę jednak, że rola w PT była trudniejsza, bo musiała grać dorastające dziecko w ciele dorosłego.

kryst007

Totalna szmira szkoda czasu i energii na seans

ocenił(a) film na 8
kryst007

Szkoda, że tak późno to zauważyłeś, ja ją dawno widziałem w topce po premierze Birdmana ...

ocenił(a) film na 9
BEN_4

Ja jestem jej fanem już od 2016, jeszcze sprzed premiery La La Landu. Jednak jak już wspomniałem - kreacją w Poor Things przebiła samą siebie i nawet mnie nią zaskoczyła.

ocenił(a) film na 3
kryst007

Świetny żart.

ocenił(a) film na 1
kryst007

Odnoslem wrecz odwrotne wrazenie i osobiscie uwazam ze jej gra aktorska w 'Biedne istoty' to jeden wielki niewypal i nie widze wiekszego tutaj pretendenta do zlotej maliny. Kompletnie nie potrafila wykorzystac potencjalu tej roli, odnioslem wrazenie ze w ogole nie zrozumiala swojej postaci i stworzyla cos na wzor przerysowanej karykatury nie wzbudzajacej u widza zadnych glebszych przemyslen. Bardziej to przypominalo faze na ostrych dragach pomieszane z depresja maniakalna. Najwieksza jej pomylka w wykreowaniu postaci Belli byl jej chod: chodzila doslownie jakby cos jej uwieralo w odbycie - po co tak, dlaczego.... ???? Poprzez tak slaba, niesamowicie irytujaca gre aktorska Emmy Stone nie bylem w stanie obejrzec filmu do konca, tym samym udowadniajac sobie jak wyjatkowo slaba jest to aktorka

kryst007

A moim zdaniem granie uposledzonych, niedorozwinietych i niedojrzalych to jedne z latwiejszych ról ktorych nie da sie skopać. Paradoksolanie te role są zawsze chwalone. Nie potrafie podać ani jednego przykładu gdzie jakiś aktor nie wypadłby dobrze w takiej roli. Najtrudniejsze role to te, gdzie aktor musi wykrzesać coś z niczego, w tym przypadku nie mieliśmy z tym do czynienia.

Adam_641

Dobrym przykładem doskonałego aktorstwa był podany tutaj Hopkins w Okruchach Dnia, tam to była trudna rola a wypadł w niej wybitnie.

kryst007

Rola marzenie dla aktora. Daje dowolne możliwości ekspresji. Dodatkowo to taka rola, która nie musi być na żadnym poziomie autentyczna jest po prostu oceniana za kreatywność. Nie mówię, że to jest w jakimkolwiek stopniu rola prosta do zagrania, ale myślę, że wiele aktorek poradziłoby sobie z nią. Niemniej jednak brawa dla Emmy Stone za bycie zdecydowanie najlepszą na ekranie. Reszta nie porywa może poza Dafoe, który poniżej jakiegoś poziomu nie schodzi.

ocenił(a) film na 3
kryst007

Zawsze ja uważałem za świetną aktorkę ale po tym filmie już jej nie lubię...jak dla mnie przesadzone to i tyle, filmy erotyczne są na innych stronach, ale kto wie może im więcej pieniędzy uzbierają to Emma będzie nawet na pomarańczowej platformie....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones